Faktoring kupiecki - jakie korzyści może przynieść Tobie i Twojej firmie!

Faktoring kupiecki zwany także faktoringiem dłużnym lub odwróconym to atrakcyjna forma finansowania zakupów oraz bieżącej działalności firmy, niezależnie od jej wielkości i branży, w której działa. Na jakie dokładnie korzyści możesz liczyć decydując się na to rozwiązanie? Oto one!

Faktoring kupiecki - jakie korzyści może przynieść Tobie i Twojej firmie!

Dlaczego warto wybrać faktoring dłużny? Poznaj jego 7 najważniejszych korzyści

  • Przede wszystkim otrzymujesz możliwość wydłużenia terminu swoich płatności za zakup towarów i usług. W zależności od Twoich potrzeb, faktor wydłuża Ci czas na spłatę zobowiązań.
  • Nie musisz angażować własnych środków od razu – przeznacz je na dowolny cel, a swoje zobowiązania zakupowe reguluj w wygodnym terminie. Nie musisz też zaciągać kredytów lub pożyczek, by zapewnić płynność finansową swojej firmie. Faktoring odwrócony staje się alternatywnym źródłem finansowania jej działalności.
  • Jednocześnie, Twoje zobowiązania są zawsze regulowane na czas. Terminowość spłaty to mocny argument w negocjacjach handlowych – klienci dotrzymujący umówionych terminów, mogą częściej liczyć na atrakcyjniejsze oferty, korzystniejsze rabaty czy promocje od swoich dostawców.
  • Uzyskane rabaty oraz większe możliwości zakupowe (zatowarowanie się przed sezonem, skorzystanie z rabatów) niosą ze sobą możliwość zwiększenia obrotów
  • Twoi Dostawcy nie są angażowani w transakcję, a Ty budujesz wizerunek rzetelnego partnera w biznesie, szybko, sprawnie i na czas regulując swoje zobowiązania
  • Przedstawienie faktoringu zakupowego jako źródła finansowania może także podnieść atrakcyjność kupującego w oczach dostawcy, który nie musi sprawdzać jego kondycji finansowej i ocenę jego wypłacalności. W przypadku faktoringu dłużnego całe ryzyko przechodzi na Kupującego i Faktora. Może to okazać się cenną kartą przetargową w czasie negocjowania nowych umów handlowych.
  • Zyskujesz elastyczność. Wybierając faktoring dłużny masz większą elastyczność jeśli chodzi o dodatkowy okres spłaty Twoich należności. Sam decydujesz, ile dodatkowego czasu potrzebujesz (nawet 60 dni*), licząc od terminu płatności określonego na fakturze.
  • Wykorzystanie faktoringu dłużnego (zobowiązaniowego)  poprawia wskaźnik efektywności: rotację zobowiązań handlowych, poprawia cykl operacyjny i konwersję gotówki, wpływa korzystnie na kapitał pracujący zaangażowany w finansowanie działalności operacyjnej

Faktoring kupiecki to zatem bardzo wygodne i dopasowane do specyficznych potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw źródło finansowania działalności firmy. Bez twardych zabezpieczeń, bez konieczności wiązania się umowami okołokredytowymi, bez historii obrotów, bez stresu i straconych okazji na korzystne zakupy. To sprawne zarządzanie procesami zakupowymi firmy, z którego warto skorzystać.

Zainteresowany? Przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!

Jeśli chcesz poznać szczegóły naszych rozwiązań, wypełnij formularz. Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Jesteśmy cyklicznie nagradzani

Image

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.