Faktoring - co w przypadku, gdy mój kontrahent nie zapłaci w terminie?

Wszystko zależy od wybranego przez Ciebie rodzaju faktoringu. Jesli wybrałeś faktoring pełny, ryzyko niewypłacalności Twojego Klienta przejmuje Faktor (Idea Money) i nie musisz zwracać nam wypłaconej zaliczki, nawet jeśli Twój Klient nie zapłacił w terminie. Jeśli korzystasz z faktoringu niepełnego, w większości przypadków dajemy Twojemu Kontrahentowi dodatkowy termin na uregulowanie wierzytelności i pomagamy Ci w monitorowaniu przeterminowanych faktur, przypominając o powstałej zaległości, zanim zostaniesz poproszony o zwrot wypłaconej zaliczki. Jedną z zalet faktoringu jest jednak zdecydowana poprawa jeśli chodzi o dyscyplinę płatniczą Kontrahentów, którzy świadomi cesji wierzytelności, sumiennie podchodzą do regulowania swoich wierzytelności. 

wróć do listy faq

Co to jest faktoring?

Zastanawiasz się, co to jest faktoring i na czym polega? Obejrzyj nasz krótki film i zobacz, w jaki sposób może z niego skorzystać Twoja firma. Masz pytania? Skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże Ci wybrać produkt dopasowany do Twoich potrzeb.

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.