Co w przypadku, jeśli przelew zostanie zlecony w podzielonej płatności a odbiorca przelewu nie ma rachunku firmowego, a więc nie ma również rachunku VAT?

Płatności w Split Payment dokonywane na rachunki, które nie są rachunkami firmowymi będą zwracane przez bank odbiorcy przelewu.  Z dniem 1.07 banki automatycznie otworzą rachunki VAT do rachunków firmowych. Jeżeli będziemy zakładali konto firmowe po tej dacie przypisany do niego rachunek VAT też zostanie utworzony automatycznie. Założenie rachunku bankowego będzie nieodpłatne i nie będzie wymagało zawarcia dodatkowej umowy z bankiem. Rachunki VAT prowadzone będą wyłącznie w walucie polskiej. Do rachunku VAT nie będzie wydawana karta płatnicza. 

Więcej znajdziesz w naszym artykule "Faktoring, a mechanizm podzielonej płatności Split Payment". Przeczytaj również, co powinieneś wiedzieć zanim zrobisz przelew.

wróć do listy faq

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Jesteśmy cyklicznie nagradzani

Image

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.