Co w przypadku, kiedy nie mam zgody kontrahentów na cesję wierzytelności? (faktoring)

Jeśli w umowie handlowej zawartej przez Ciebie znalazł się zapis o zakazie cesji wierzytelności, możesz skorzystać z cesji cichej (ale tylko w przypadku wybranych produktów). Jest to rodzaj cesji, w której Kontrahent nie jest informowany o tym, że doszło do cesji jego wierzytelności. Brak takiego zawiadomienia nie powoduje jej nieważności i ma na celu uzyskanie zabezpieczenia, bez wzbudzania niepokoju dłużnika, co do zmiany podmiotu uprawnionego z danej wierzytelności.Skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

wróć do listy faq

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Jesteśmy cyklicznie nagradzani

Image

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.