Czy będzie możliwe płacenie w Split Payment za kilka faktur jednocześnie?

Nie, przepisy nie przewidują takiej możliwości. By skorzystać ze SP konieczne będzie opłacenie osobno każdej faktury, korzystając z dedykowanego komunikatu przelewu. W komunikacie przelewu trzeba będzie wskazać dane konkretnej, pojedynczej faktury za którą dokonywana jest płatność. Aby płatnik faktury mógł uwolnić się z odpowiedzialności solidarnej z tytułu VAT, w komunikacie przelewu musi wskazać dokładne dane pojedynczej faktury – w tym kompletny numer faktury, ze wszystkimi znakami specjalnymi. Sumowanie faktur nie będzie dopuszczalne.

Więcej znajdziesz w naszym artykule "Faktoring, a mechanizm podzielonej płatności Split Payment". Przeczytaj również, co powinieneś wiedzieć zanim zrobisz przelew.

wróć do listy faq

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Jesteśmy cyklicznie nagradzani

Image

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.