Czy faktoring jest bezpieczny?

Faktoring to bezpieczna usługa, która opiera się na wystawionych fakturach, zatem na pieniądzach, które Twoja firma już zarobiła, a nie na przyszłych zyskach, etc. Jeśli zatem współpracujesz ze sprawdzonymi Klientami nie musisz obawiać się, że nie zapłacą swoich należności, a Ty będziesz zmuszony zwrócić wypłaconą Ci zaliczkę. Aby zapewnić Ci jeszcze większe bezpieczeństwo, sprawdzamy Twoich kontrahentów, minimalizując tym samym ryzyko ich niewypłacalności.

Faktoring pełny lub niepełny

Aby jeszcze lepiej zabezpieczyć się przed ryzykiem niewypłacalności Klientów, możesz wybrać faktoring pełny, w którym faktor całkowicie przejmuje na siebie ryzyko ich niewypłacalności. Więcej o różnicach między faktoringiem pełnym a niepełnym znajdziesz tu.

wróć do listy faq

Co zyskujesz dzięki faktoringowi?

  • nie zamrażasz swoich pieniędzy, możesz mieć je na koncie zaraz po wystawieniu faktury za wykonaną usługę, zrealizowany projekt czy dostarczony towar
  • zapewniasz płynność finansową i bezpieczeństwo swojemu biznesowi
  • oferujesz Klientom długie terminy płatności, dzięki czemu zyskujesz nowe zlecenia gdyż chętnie z Tobą współpracują
  • masz pieniądze na bieżące wydatki, stałe opłaty, inwestycje w rozwój
  • budujesz pozytywny wizerunek swojej marki na czas regulując swoje zobowiązania i realizując zlecenia
  • ryzyko niewypłacalności Twoich Klientów możesz przenieść na Faktora (faktoring pełny)
  • faktoring nie wpływa negatywnie na zdolność kredytową i bilans Twojej firmy
Co zyskujesz dzięki faktoringowi?

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.