Faktoring Międzynarodowy: Eksportowy i Importowy

Szukasz kontraktów biznesowych za granicą? Wykonujesz usługi nie tylko dla odbiorców z Polski lub importujesz zagraniczny towar? A może planujesz wejść na nowe rynki? Faktoring międzynarodowy pomoże Ci podejmować nowe współprace i zachować przy tym płynność finansową. Sprawdź, jak działa takie finansowanie i kiedy warto z niego skorzystać. Dowiedz się, dlaczego faktoring międzynarodowy to szansa dla Twojego biznesu.

Faktoring Międzynarodowy: Eksportowy i Importowy

Jak działa faktoring międzynarodowy?

Polskie firmy coraz częściej upatrują szans rozwoju w kontraktach zagranicznych. Takie rozwiązanie to nie tylko możliwość poszerzenia portfolio o nowe projekty i zdobycie cennego doświadczenia, ale często także szybki rozkwit biznesu i praktycznie nieograniczona ekspansja własnych produktów i usług. Niestety, przeszkodą w spełnieniu takiej wizji jest widmo zatorów finansowych.

Dlaczego? Przede wszystkim z powodu faktur, których termin płatności jest odroczony na 90 czy nawet 120 dni, co bywa standardem w wielu branżach na świecie. Myśląc perspektywicznie, warto postawić na faktoring międzynarodowy. Sposób działania jest prosty: w transakcji zagranicznej pojawia się faktor, czyli firma, która dba o stabilny przepływ pieniędzy w danym kontrakcie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz rozwijać działalność, przestać obawiać się o cash-flow swojego biznesu, a także zyskać w oczach zagranicznych kontrahentów.

Faktoring międzynarodowy – kiedy warto skorzystać?

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z faktoringu międzynarodowego, ale nie wiesz, czy to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie? Warto wziąć je pod uwagę, gdy:

  • chcesz rozwinąć swoją działalność. Faktoring międzynarodowy to sposób na bezpieczne wypłynięcie na szerokie wody biznesu;
  • Twoja firma obawia się braku płynności finansowej. Dzięki usłudze faktoringu nie ryzykujesz swoimi pieniędzmi;
  • próbujesz swoich sił na arenie międzynarodowej. Faktoring pozwala Ci rozwinąć skrzydła i przenieść biznes na kolejny poziom;
  • chcesz mieć pewność otrzymania środków z faktur. Dzięki usłudze nigdy już nie będziesz martwić się przepływem środków;
  • jesteś importerem. Faktoring i możliwość szybkiej spłaty zobowiązań pozwoli Ci lepiej zadbać o własną markę za granicą;
  • chcesz przedłużyć terminy spłat własnych zobowiązań. Chcesz zamawiać towary i nie płacić za nie od razu? Faktoring pomoże Ci przesunąć w czasie spłatę zobowiązań.

Jak skorzystać z faktoringu międzynarodowego?

W faktoringu międzynarodowym wyróżniamy dwie gałęzie – faktoring eksportowy i importowy. W pierwszym z nich Twoja firma dokonuje sprzedaży i wystawia fakturę zagranicznemu kontrahentowi. Całość nie odbiega od zwykłej transakcji, z jedną różnicą: kopię dokumentu sprzedaży przekazujesz faktorowi, który wypłaca Ci w szybkim czasie nawet do 90% wartości faktury.

Dzięki drugiemu rodzajowi faktoringu możesz natomiast rozwijać swój biznes wwozowy. Faktoring importowy, bo o nim mowa, pozwala Ci sprowadzać towary z zagranicy i natychmiast opłacać ich wartość poprzez faktora. To zerowe ryzyko dla Twojej firmy i dostęp do wielu ciekawych ofert – nawet jeśli akurat nie dysponujesz gotówką. Pieniądze zwracasz faktorowi w umówionym terminie.

Faktoring międzynarodowy to szansa dla polskich firm. Sprawdź, jak nie martwić się więcej finansowaniem i podbijać coraz to nowe rynki zagraniczne!

Dla kogo?

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image