Polskie firmy coraz częściej upatrują szans rozwoju w kontraktach zagranicznych. Takie rozwiązanie to nie tylko możliwość poszerzenia portfolio o nowe projekty i zdobycie cennego doświadczenia, ale często także szybki rozkwit biznesu i praktycznie nieograniczona ekspansja własnych produktów i usług. Niestety, przeszkodą w spełnieniu takiej wizji jest widmo zatorów finansowych.
Dlaczego? Przede wszystkim z powodu faktur, których termin płatności jest odroczony na 90 czy nawet 120 dni, co bywa standardem w wielu branżach na świecie. Myśląc perspektywicznie, warto postawić na faktoring międzynarodowy. Sposób działania jest prosty: w transakcji zagranicznej pojawia się faktor, czyli firma, która dba o stabilny przepływ pieniędzy w danym kontrakcie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz rozwijać działalność, przestać obawiać się o cash-flow swojego biznesu, a także zyskać w oczach zagranicznych kontrahentów.
Zastanawiasz się nad skorzystaniem z faktoringu międzynarodowego, ale nie wiesz, czy to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie? Warto wziąć je pod uwagę, gdy:
W faktoringu międzynarodowym wyróżniamy dwie gałęzie – faktoring eksportowy i importowy. W pierwszym z nich Twoja firma dokonuje sprzedaży i wystawia fakturę zagranicznemu kontrahentowi. Całość nie odbiega od zwykłej transakcji, z jedną różnicą: kopię dokumentu sprzedaży przekazujesz faktorowi, który wypłaca Ci w szybkim czasie nawet do 90% wartości faktury.
Dzięki drugiemu rodzajowi faktoringu możesz natomiast rozwijać swój biznes wwozowy. Faktoring importowy, bo o nim mowa, pozwala Ci sprowadzać towary z zagranicy i natychmiast opłacać ich wartość poprzez faktora. To zerowe ryzyko dla Twojej firmy i dostęp do wielu ciekawych ofert – nawet jeśli akurat nie dysponujesz gotówką. Pieniądze zwracasz faktorowi w umówionym terminie.
Faktoring międzynarodowy to szansa dla polskich firm. Sprawdź, jak nie martwić się więcej finansowaniem i podbijać coraz to nowe rynki zagraniczne!