Faktoring- szybkie rozwiązanie palących problemów polskich przedsiębiorców

Zgodnie z raportem Portfel Należności Polskich Przedsiębiorstw opracowanym przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce i KRD, jedynie 13% firm nie doświadcza problemów związanych z terminowym regulowaniem należności przez kontrahentów. Co to oznacza w praktyce? Polscy przedsiębiorcy wystawiający faktury z odroczonymi terminami płatności, jeszcze dłużej nie mają dostępu do zarobionych już przez siebie pieniędzy, co wpływa negatywnie na kondycję ich biznesu. Jak zapobiec problemom związanym z brakiem płynności, bez strat dla wizerunku firmy? Jest na to prosty i szybki sposób – odpowiada Magdalena Sikorska-Okuniewska, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Mobilnej Idea Money dla Gazety Fianansowej.

Faktoring- szybkie rozwiązanie palących problemów polskich przedsiębiorców

Z jakimi problemami spotykają się przedsiębiorcy, którzy miesiącami muszą czekać na swoje pieniądze?

W związku z powszechnie panującymi standardami dotyczącymi odroczonych terminów płatności i słabą dyscypliną płatniczą, przedsiębiorcy spotykają się z licznymi trudnościami, związanymi z zamrażaniem pieniędzy w fakturach. Zgodnie z raportem, największym problemem jest brak pieniędzy na nowe inwestycje (w 01.2019r. problem ten dotknął 37,7% przedsiębiorców) i brak możliwości regulowania w terminie należności (29,2%), co pogarsza wizerunek firmy i skutkuje gorszymi warunkami zakupu. Do tego dochodzą konieczność ograniczenia zatrudnienia (7,6%), brak możliwości wprowadzania na rynek nowych produktów (10,5%) i wzrost cen (7,2%). Jak udowadnia Magdalena Sikorska-Okuniewska, wszystkie te problemy rozwiązuje faktoring.

Pieniądze na stałe wydatki, rozwój i inwestycje

Dzięki faktoringowi przedsiębiorca, który oferuje swoim klientom kredyt kupiecki w postaci 30 lub 60 dni na zapłatę, dostaje swoje należności (i to do 100% wartości na fakturze) już w tym samym dniu, w którym przekaże fakturę do finansowania. Jeśli wybierze faktoring pełny, Idea Money w całości przejmie ryzyko niewypłacalności jego klientów. Jeśli natomiast wybierze faktoring z regresem, otrzyma od nas dodatkowe 30 dni po terminie płatności i nawet jeśli jego kontrahent spóźni się z płatnością (średnio takie opóźnienia wynoszą obecnie 14 dni), to faktor poczeka na spłatę należności. W tym czasie przedsiębiorca wykorzystuje otrzymane pieniądze na dowolny cel – może przeznaczyć je na VAT, ratę leasingu, wypłaty dla pracowników, realizację kolejnych zleceń czy nowe inwestycje. Ta dowolność wykorzystania środków i możliwość wpuszczenia kosztów faktoringu w koszty prowadzenia działalności, odróżnia faktoring od kredytu obrotowego, przyznawanego na konkretny, z góry określony cel.

Cesja cicha i wizerunek rzetelnej marki

Idea Money oferuje swoim Klientom – którzy nadal często obawiają się reakcji partnerów biznesowych na cesję wierzytelności – możliwość wyboru cesji cichej. Dzięki tej opcji, kontrahenci nie dowiadują się, że przedsiębiorca posiłkuje się faktoringiem, a on ma natychmiastowy dostęp do pieniędzy z faktur – wyjaśnia Magdalena Sikorska-Okuniewska. Terminowo reguluje swoje należności względem odbiorców, na czas realizuje nowe zlecenia, a co za tym idzie tworzy wizerunek rzetelnej marki i zaufanego partnera w biznesie.

Finansowanie zakupów, produkty dopasowane do firmy

W ramach usług faktoringowych nasi klienci mają dostęp zarówno do faktoringu pozwalającego sfinansować ich sprzedaż, jak i zakupy. Ostatnio do portfela naszych produktów dołączył także typowy faktoring kupiecki Twój Plan, dzięki któremu mogą oni dokonać zakupy nawet w momencie chwilowego braku środków, z elastyczną opcją wyboru terminu spłaty.

Wiemy, że każda firma jest inna, ma swoje potrzeby i możliwości, dlatego nie zamykamy się na sztywne produkty i limity. Rozmawiamy, słuchamy i wraz z Klientem dobieramy faktoring najlepiej służący jego firmie. Tym, którzy mają dużo faktur i lubią przejrzyste stawki, oferujemy faktoring w abonamencie z jedną miesięczną opłatą i możliwością finansowania dowolnej ilości faktur w ramach ustalonego limitu – z 3 miesięczną promocją na start!

Nasi eksperci w całej Polsce spotykają się z przedsiębiorcami z różnych branży, pomagając wybrać faktoring najlepiej dopasowany do ich potrzeb, a opiekunowie Klienta dbają o to, by korzystali oni z naszego rozwiązania sprawnie i z korzyścią dla biznesu. To za takie podejście ponownie otrzymaliśmy laur Firmy Przyjaznej Klientowi, dlatego jeśli szukasz rozwiązania dopasowanego do swojej firmy, zapraszamy do kontaktu z doradcami Idea Money oraz na www.ideamoney.pl

 

Masz dość problemów związanych z zamrażaniem pieniędzy w fakturach?

Skontaktuj sie z nami, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

zadzwońwypełnij formularz

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Jesteśmy cyklicznie nagradzani

Image

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.