Faktoring w Idea Money to rozwiązanie nie tylko dla gigantów!

Długie terminy płatności na fakturach bywają zabójcze dla małych firm i jednoosobowych działalności gospodarczych. To właśnie do tych najmniejszych - freelancerów, mikroprzedsiębiorców i wszystkich firm z sektora MŚP, skierowana jest bogata oferta rozwiązań faktoringowych Idea Money. Własnie o tych rozwiązaniach, w wywiadzie dla portalu natemat.pl opowiada Joanna Gasek, dyrektor Departamentu Obsługi Klienta Idea Money.

Faktoring w Idea Money to rozwiązanie nie tylko dla gigantów!

Faktoring - na czym polega?

Wykonałeś projekt, dostarczyłeś towar, zrealizowałaś usługę, a zarobionych pieniędzy nadal nie masz na firmowym koncie, bo Twoi Klienci wymagają odroczonych terminów płatności i płacą Ci dopiero po 30, 60 czy 90 dniach? W tej sytuacji, natychmiastowy dopływ gotówki niezbędny do sprawnego działania Twojej firmy, zapewnić Ci może faktoring. Usługa ta polega na wykupie należności wynikających z wystawionej i nieprzeterminowanej faktury przez Faktora (firmę faktoringową) oraz wypłaceniu środków należnych na jej podstawie klientowi. To faktor czeka na uregulowanie należności przez kontrahenta, natomiast faktorant może swobodnie dysponować zarobionymi już przez jego firmę pieniędzmi – na długo przed przypadającym terminem płatności.

Faktoring, a kredyt

Czym różni sie to rozwiązanie od kredytu? Różnice występujące pomiędzy tymi dwoma sposobami finansowania tłumaczy Joanna Gasek, dyrektor Departamentu Obsługi Klienta Idea Money w wywiadzie dla natemat.pl.

"Najważniejsza kwestia: limit w przypadku usługi faktoringu przyznawany jest bezterminowo. Dla porównania, kredyty obrotowe są zwykle przyznawane na 12 miesięcy. Dodatkowo, klient korzystający z faktoringu może dowolnie zarządzać przyznanym limitem." W przypadku Idea Money, odbywa się to z poziomu systemu IdeaFaktor24. "Od momentu otrzymania dostępu do tego narzędzia nasi klienci samodzielnie decydują, jak wykorzystają przyznany im limit. Dzięki specjalnej aplikacji mogą także przekazywać faktury do sfinansowania przez telefon, z dowolnego miejsca na świecie i o dowolnej porze."

Czym jeszcze różni sie faktoring od kredytu? Kredyt to pożyczenie pieniędzy, których przedsiębiorstwo nie posiada. Dlatego w procesie analizy kredytowej, banki bacznie przyglądaja się historii biznesu, jego obrotom, twardym zabezpieczeniometc. W przypadku faktoringu, dochodzi do przesunięcia pieniędzy zarobionych już przez przedsiębiorcę w czasie. To dlatego mówimy o wymianie faktur na gotówkę. Dając przedsiębiorcom faktoring, dajemy im czas w oparciu o wystawione dokumenty i rzetelność kontrahenta. Dlatego faktoring dostępny jest już od 1 dnia działalności, bez twardych zabezpieczeń i pogłębionej analizy. Jest dużo szybszy i łatwiejszy niż kredyt.

"Nasze narzędzie pozwala na bieżąco monitorować należności, a także rozpocząć procedurę windykacji, jeśli zajdzie taka potrzeba - precyzuje Joanna Gasek. W założeniu, faktoring ma więc być narzędziem bardziej elastycznym i lepiej dostosowanym do możliwości firmy, niż inne instrumenty kredytowe - również pod względem szybkości uzyskania decyzji o przyznaniu finansowania - w przypadku mikroprzedsiębiorstw, proces ten trwa z reguły nie więcej niż 24 godziny." 

Faktoring dla mikroprzedsiębiorców

Dla wszystkich branży

Faktoring już dawno przestał być usługa skierowaną tylko do tych największych. Od wielu lat Idea Money - lider pod względem ilości klientów faktoringowych, oferuje wszystkim przedsiębiorcom z sektora MŚP rozwiązania dopasowane do ich potrzeb i możliwości oraz specyfiki biznesu. "Transport, usługi, przemysł - to nasi główni klienci, ale warto podkreślić, że charakter firm, korzystających z tej usługi jest bardzo różnorodny. Obsługujemy na przykład firmy świadczące usługi pośrednictwa pracy, takie jak Orion czy Beetsma, czy też firmy rodzinne - tu świetnym przykładem jest Dobry stolarz. Część naszych klientów to również freelancerzy, wykonujący wolne zawody - dodaje Joanna Gasek. 

To właśnie najmniejsi gracze na rynku mają największy problem z długimi terminami płatności, które często są warunkiem współpracy z dużą siecią handlową czy dostawcą o ugruntowanej pozycji. Kiedy nie ma miejsca na negocjacje, faktoring oferuje firmom elastyczność, która może także stać się dla nich znaczącą przewagą konkurencyjną i powodem, dla którego potencjalni Klienci zdecydują się na współpracę z nimi. Gotowość oferowania odroczonych terminów, którą gwarantuje faktoring, to jedna z zalet korzystania z usługi.

Faktoring dla freelancerów

Idea Online to produkt przeznaczony dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, dostępny całkowicie online. Złożenie wniosku i decyzja w 15 minut bez zbędnych dokumentów i formalności, pozwala freelancerom i mikroprzedsiębiorcom otrzymać pieniądze z wystawionej faktury bez dodatkowych zobowiązań i bez wychodzenia z domu. To rozwiazanie pozwala przetestować faktoring i sfinansować pojedynczą fakturę przy atrakcyjnej prowizji za każdy, rzeczywisty dzień finansowania i bez dodatkowych opłat.  

Faktoring w abonamencie

Jeszcze innym rozwiązaniem, które może pełnić rolę stałego zabezpieczenia finansowego dla przedsiębiorców, jest faktoring w abonamencie. Dostępny już od 1 dnia działalności, z jedną, stałą miesięczną opłatą, pozwala właścicielom małych i średnich firm finansować dowolną ilość faktur w ramach ich limitu faktoringowego. Co najważniejsze - z góry wiedzą oni, ile za to zapłacą, a koszt faktoringu, wpuszczają w koszty prowadzenia działalności.

Monitorowanie spłat i należności za pomocą systemu IdeaFaktor24

Klienci Idea Money mają dostęp do systemu i aplikacji mobilnej IdeaFaktor24, które znacznie ułatwiają zarządzanie i monitorowanie należności i spłat. Faktury dodawane do systemu (również przez telefon) finansowane są w 24h, a faktorant może w każdym momencie podejrzeć stan spłat i historię współpracy ze swoimi kontrahentami. 

Joanna Gasek przekonuje, że przedsiębiorcy zaczynają rozumieć, że terminowa spłata zobowiązań to kwestia wizerunkowa. "Faktoring to nie tylko zabezpieczenie finansowe, które pozwala im na czas wypłacać pensje, czy regulować należności skarbowe, ale również gwarancja dobrego imienia ich firmy." - przeczytaj całość materiału tu.

Źródło: natemat.pl/251277,faktoring-w-ideamoney-dla-kazdego-przedsiebiorcy

Faktoring w Idea Money

Faktoring to rozwiązanie nie tylko dla gigantów. Skorzystają też mikroprzedsiębiorcy i freelancerzy

Zapraszamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez natemat.pl oraz do skorzystania z naszych usług.

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Jesteśmy cyklicznie nagradzani

Image

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.