Idea Money – obsługa faktoringu na najwyższym poziomie

Idea Money to dopasowane do potrzeb produkty faktoringowe i najwyższej jakości obsługa, dzięki której firma uzyskała znakomity na tle branży finansowej, wynik badania Net Promoter Score czyli prawdopodobieństwa rekomendacji firmy przez jej Klientów. Idea Money już po raz kolejny cieszy się pozytywną i coraz wyższą wartością tego wskaźnika. Jakie działania składają się na ten sukces i dlaczego to właśnie faktoring w abonamencie od Idea Money jest najlepszym produktem dla MŚP, w wywiadzie dla Gazety Finansowej opowiada Joanna Gasek, Dyrektor Departamentu Obsługi Klienta.

Idea Money – obsługa faktoringu na najwyższym poziomie

Transparentne stawki, proste zasady

Zależy nam przede wszystkim na tym, by Klient czuł się z nami pewnie i komfortowo, poczynając już od samego procesu podpisania umowy. Uprościliśmy zasady, treści regulaminów, sposoby naliczania opłat i ograniczyliśmy ilości pozycji kosztowych na umowach. Chcemy, by Klient jasno wiedział, ile będzie kosztowała jego firmę usługa faktoringu i był świadomy z czego ten koszt wynika. Cieszymy się, że Klienci doceniają nasze działania. Po najnowszym badaniu satysfakcji klientów, badaniu NPS przeprowadzonym na przełomie kwietnia i maja 2019 r., nasza firma zanotowała znaczny – bo aż 11 punktowy! - wzrost, zbliżając się w niektórych segmentach do tzw. wyniku idealnego, który jest celem wielu organizacji.

 Szybka wypłata, obietnica czasu

Jednak najważniejszym czynnikiem charakteryzującym faktoring jako usługę finansową, jest gwarancja szybkiej wypłaty. W Idea Money poszerzamy to pojęcie, a obietnicą błyskawicznej reakcji objęte jest nie tylko finansowanie, czyli wypłata środków z faktury na konto faktoranta, które odbywa się już w ciągu kilku godzin, ale także bieżące księgowanie wpłat, krótki czas rozpatrzenia wniosku oraz odpowiedzi na reklamację.

Autor: Joanna Gasek, Dyrektor Departamentu Obsługi Klienta Idea Money S.A.

 Błyskawiczny kontakt z Klientem

My nie mnożymy przeszkód, których na swojej drodze przedsiębiorcy mają już wystarczająco dużo – przekonuje Joanna Gasek, za to upraszczamy i usprawniamy procesy tak, by maksymalnie ułatwić Klientowi korzystanie z produktu i pomóc mu dokładnie w tym momencie, kiedy tego potrzebuje. Wystarczy jeden kontakt, by odpowiednie jednostki zaangażowane w proces – zarówno te z obsługi pośredniej, jak i bezpośredniej, zrobiły wszystko co w ich mocy by natychmiast odpowiedzieć na zgłoszoną przez danego przedsiębiorcę potrzebę.

Aby wypełnić złożoną obietnicę czasu, systematycznie usprawniamy system obsługi, a część naszych Klientów posiada własnych opiekunów, którzy są z nimi w stałym kontakcie. Natychmiastowy czas reakcji i błyskawiczny kontakt z Klientem to priorytety, które obowiązują w naszej organizacji tak w odniesieniu do tych największych, jak i najmniejszych przedsiębiorców.

Profesjonalne doradztwo faktoringowe

Obsługa Klienta w Idea Money to jednak nie tylko finansowanie faktur pod względem technicznym czy analitycznym. To także profesjonalne doradztwo oraz stały kontakt i budowanie relacji. Realizujemy to poprzez wizyty u Klienta, bieżącą optymalizację produktu czy pomoc w zakresie księgowania i operowania usługą. Podpowiadamy, jak efektywnie korzystać z przyznanego limitu i tworzymy atmosferę, w której nasi Klienci wiedzą, że w każdej chwili mogą wrócić do nas z pytaniem i zawsze otrzymają od nas fachową wiedzę.

Innowacyjna aplikacja faktoringowa, przyjazne rozwiązania

Nie bez znaczenia dla poczucia bezpieczeństwa i budowania zaufania do naszej marki są także intuicyjne i innowacyjne systemy jakimi dysponujemy. Dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom i długoletniej obecności na rynku, jak również w obliczu coraz większej mobilności współczesnych przedsiębiorców, oferujemy faktoring online czy aplikację faktoringową IdeaFaktor24, bardzo wysoko ocenioną w badaniu.

Naszym pracownikom przyświecają wspólne cele. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu osiągnęliśmy najwyższy poziom obsługi Klienta udokumentowany wynikami badania NPS oraz ponownie otrzymanym przez nas godłem Firmy Przyjaznej Klientowi, a także - co jest jeszcze trudniejsze - utrzymaliśmy go, a nawet poprawiliśmy!

Zamiast mówić do Klientów, wsłuchujemy się w ich potrzeby, reagujemy na pytania, wątpliwości, a także krytyczne uwagi. Jesteśmy nie tylko firmą dostarczającą faktoring, ale również inspirujemy i wspieramy przedsiębiorców, wpływając na rozwój i bezpieczeństwo ich biznesów – zapewnia Joanna Gasek. Faktoring to nie tylko szybki zastrzyk firmowej gotówki. To narzędzie i proces i to właśnie w tym Idea Money – wraz ze swoim produktem Idea Płynności Abonament - jest liderem na rynku faktoringu w Polsce.

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Jesteśmy cyklicznie nagradzani

Image

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.