Ile kosztuje faktoring? Jakie są faktyczne koszty usługi.

Koszty faktoringu zależą od wielu czynników.

Jedna, stała miesięczna opłata

W przypadku faktoringu w abonamencie płacisz stałą, miesięczną opłatę. Jest ona uzależniona od rodzaju produktu abonamentowego i przyznanego Ci limitu faktoringowego. Opłata ta obejumje zarówno prowizję za limit, jak i opłaty administracyjne czy opłatę za korzystanie z systemu IdeaFaktor24. W ramach faktoringu w abonamencie i stałej miesięcznej opłaty, finansujesz dowolną ilość faktur!

Opłaty w innych produktach faktoringowych

Opłaty za usługę faktoringu zależą od rodzaju produktu, wielkości limitu faktoringowego, ilości faktur przekazywanych w danym miesiącu do sfinansowania (jeśli nie masz faktoringu w abonamencie) lub wartości finansowanej faktury. Po wybraniu produktu najlepiej odpowiadającego potrzebom Twojej firmy, nasz doradca prześle Ci szczegółową tabelę opłat, tak byś mógł się z nią w spokoju zapoznać, a w razie wątpliwości dopytać o szczegóły.

Zachęcamy równiez do pobrania e-booka o faktoringu, w którym zawarliśmy przykładowe koszty usługi dla różnych produktów. 

wróć do listy faq

Usługi faktoringowe – co możesz zyskać?

  • Pieniądze, które zarobiłeś z tytułu wykonanej usługi, dostarczonych produktów czy skończonego projektu, dostajesz praktycznie od ręki. Dzięki usłudze faktoringu możesz korzystać ze środków od razu i przeznaczyć je ich na dowolnie wybrany cel.
  • Faktoring zapewnia płynność i stabilność finansową Twojej firmie. Masz gwarancję bezpieczeństwa, bo w razie problemów z brakiem gotówki na bieżące działania zawsze możesz sfinansować fakturę i błyskawicznie uzyskać dostęp do zamrożonych w niej pieniędzy.
  • Usługi faktoringowe pozwolą Ci budować dobre relacje z klientami. Możesz teraz wydłużyć terminy płatności, zachęcając ich do składania kolejnych zleceń. W ten sposób zyskujesz przewagę konkurencyjną!
  • Faktoring zapewnia Ci stały dostęp do pieniędzy, dzięki czemu na czas regulujesz własne zobowiązania. Możesz uzyskać większe rabaty u swoich dostawców, zmniejszając tym samym koszty.
  • Firma faktoringowa (faktor) monitoruje spłatę należności przez Twoich klientów i pomaga Ci w ewentualnej windykacji przeterminowanych należności. Natomiast dzięki dodatkowym 30 lub 60 dniom na spłatę faktury przez Twojego kontrahenta, które otrzymujesz od Idea Money, nie musisz podejmować nerwowych kroków zbyt szybko. Tym samym możesz maksymalnie długo zachować pozytywne relacje ze swoimi klientami – nawet tymi, którzy mają w zwyczaju płacić po terminie.
Usługi faktoringowe – co możesz zyskać?

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.