Jak firma Wibar wzmocniła wizerunek rzetelnej marki z pomocą faktoringu?

Wysokiej jakości towar, sprawna obsługa, atrakcyjna oferta i doskonałe warunki współpracy to czynniki, które decydują o wzroście każdego biznesu. Taki sukces nie byłby jednak możliwy lub byłby bardzo krótkotrwały gdyby firma nie cieszyła się dobrą sławą wśród swoich odbiorców z powodu zaległości w regulowaniu płatności lub nieterminowym realizowaniu zleceń. O tym, jak faktoring może pomóc w budowaniu wizerunku rzetelnej marki, opowiada prezes i pracownicy marki Wibar.

Jak firma Wibar wzmocniła wizerunek rzetelnej marki z pomocą faktoringu?

Biznes pod napięciem - firma Wibar

Firma Wibar, to rodzinna firma, która oferuje profesjonalne wykonanie instalacji elektrycznych, energetycznych, teletechnicznych, pożarowych, komputerowych, sanitarnych i systemów automatyki w całej Polsce. W ofercie znajdują się również instalacje inteligentnych budynków oraz instalacje aranżacji architektury krajobrazu, od których firma rozpoczęła swoją działalność. Dzięki ciekawej ofercie i wysokiej jakości realizacji, firma cały czas się rozwija, wykonując realizacje dla przedsiębiorstw z sektora prywatnego, jak i państwowego.

Brak płynności finansowej - powszechny problem

Dynamiczny wzrost i liczne zlecenia nie uchroniły jednak firmy Wibar przed ryzykiem utraty płynności finansowej. Niezależnie bowiem od obrotów, popularności i liczby klientów, opóźnienia w regulowaniu należności oraz długie terminy na fakturach sprawiają, że płynność każdego przedsiębiorstwa może zostać zachwiana. 

Przyczyny utraty płynności finansowej

Do najczęstszychprzyczyn utraty płynności finansowej należą opóźnienia w płatnościach oraz coraz dłuższe terminy płatności na fakturach, które na ten moment są już standardem w wielu branżach. Przedsiębiorcy godzą się na takie warunki współpracy by nie stracić potencjalnych Klientów, ale często nie zdają sobie sprawy z tego, jak duże przełożenie na płynność ich biznesu może mieć długi czas oczekiwania na gotówkę. 30, 60 czy nawet 120 dni na fakturze plus średnio 14 dni opóźnienia w regulowaniu płatności skutkują zatorami płatniczymi, które niejednokrotnie prowadzą do upadłości biznesu.

Brak pieniędzy na regulowanie należności powodem utraty dobrego wizerunku

Brak środków spowodowany utratą płynności finansowej, prowadzi w prostej linii do problemów z terminowym regulowaniem należności. Brak funduszy na opłacenie podatków, pensji pracowników czy Zus, to jedno, a niemożność zapłacenia dostawcom na czas to drugie. To właśnie w tym momencie nasi partnerzy biznesowi zaczynają tracić zaufanie do naszej firmy, współpracę z nią postrzegają jako ryzyko, które niekorzystnie mogłoby odbić się na ich płynności. Co więcej, przedsiębiorca, który spóźnia się z zapłatą za wykonane usługi czy dostarczone towary często traci rabaty lub wypracowywane latami preferencyjne warunki zakupu.

Faktoring - proste rozwiązanie problemu braku płynności finansowej

Właśnie przed takim ryzykiem - ryzykiem utraty dobrego wizerunku, stanęła firma Wibar. Dla takiego przedsiębiorstwa - wykonawcy dużych projektów wymagających współpracy z wieloma dostawcami i mających wysoki priorytet dla zleceniodawców, nieterminowe płatności, brak dostaw czy opóźnienia w realizacji zleceń mogłyby oznaczać potężne kary, utratę wizerunku rzetelnego partnera w biznesie, a w konsekwencji mniej klientów i konieczność zamknięcia działalności. Aby temu zapobiec, właściciele firmy zdecydowali się na skorzystanie z faktoringu od Idea Money, co zagwarantowało im płynność i bezpieczeństwo finansowe, stwarzając jednocześnie pole do rozwoju działalności. 

Zaczęcamy do przeczytania artykułu na portalu natemat.pl i obejrzenia materiału video, a jeszcze więcej o korzyściach płynących z usługi faktoringu znajdziesz w naszym artykule.

Tak osiągają sukces nasi Klienci

Marka Wibar – wizerunek za faktoring

Marka Wibar doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wizerunek firmy to podstawa współpracy biznesowej. W momencie gdy miesiącami czekasz na wpłaty od swoich Klientów, ciężko jednak nie spóźniać się z płatnościami względem dostawców, co wpływa negatywnie na odbiór marki na rynku. Faktoring stał się jednak prostym rozwiązaniem tego problemu.

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Jesteśmy cyklicznie nagradzani

Image

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.