Jak księgować faktoring?

Zastosowanie faktoringu ma wpływ na strukturę kapitałów zaangażowanych przez podmiot niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Zanim jednak odpowiemy na pytanie, w jaki sposób księgowane są transakcje faktoringowe, należy podkreślić fakt, że inaczej księguje sie transakcje w faktoringu pełnym, a inaczej w niepełnym (z regresem lub bez regresu). Więcej informacji dotyczących księgowania faktoringu oraz szersze ujęcie tematu znajdziesz w naszym artykule Ewidencja transakcji faktoringowych w księgach rachunkowych Faktoranta, do lektury którego serdecznie zapraszamy. 

wróć do listy faq

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Jesteśmy cyklicznie nagradzani

Image

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.