Jakie konsekwencje wynikają z dokonania płatności na rzecz podatnika innego niż dostawca towarów i usług (np. do faktora przez odbiorcę)?

W przypadku gdy płatność zostanie dokonana na rzecz podatnika innego dostawca towarów lub usług (np. faktora), podatnik ten będzie solidarnie odpowiedzialny wraz z dostawcą za niezapłacony podatek wynikający z tej dostawy. W takiej sytuacji płatnik faktury, który zapłacił za nią w SP będzie zwolniony z odpowiedzialności solidarnej.

Więcej znajdziesz w naszym artykule "Faktoring, a mechanizm podzielonej płatności Split Payment". Przeczytaj również, co powinieneś wiedzieć zanim zrobisz przelew.

wróć do listy faq

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Jesteśmy cyklicznie nagradzani

Image

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.