Korzyści korzystania z faktoringu - krótki przewodnik

Co sprawia, że tysiące przedsiębiorców, właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, jak również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, sięgają po usługę faktoringu i dlaczego liczba ta rośnie z roku na rok? To proste. Przekonują ich liczne korzyści jakie faktoring oferuje ich firmie. Oto one!

Korzyści korzystania z faktoringu - krótki przewodnik

Faktoring: 

  • zapewnia Poprawę Płynności Finansowej Twojej Firmy - Wszyscy o tym mówią, tylko, co to oznacza w praktyce? Świadczysz usługi. Dostarczasz towary. Wystawiasz faktury. Kończysz projekt. Sukces? Tylko połowicznie bo w związku z długimi terminami płatności pieniędzy Twojej firmy nie ma na koncie. Co za tym idzie, nie masz na wypłaty dla pracowników, zakup materiałów, realizację kolejnych zleceń. Twój sukces staje się hamulcem… Z faktoringiem już nie musisz czekać na zapłatę 30, 60 lub 90 dni. Pieniądze masz na koncie praktycznie “od ręki” i nie doświadczasz już przykrych efektów zamrożenia środków w oczekujących na zapłatę fakturach. W ten sposób Twoja firma ma zagwarantowaną płynność.
  • pozwala na zwiększenie obrotów / sprzedaży. Jak? Uwolniona gotówka może być wykorzystywana do realizacji nowych zleceń, zwiększenia produkcji, a co za tym idzie sprzedaży, na inwestycję w nowe rozwiązania, które przyczynią się do szybszego rozwoju firmy lub pozyskania większej ilości klientów. Co więcej - pieniądze za swoją fakturę dostajesz praktycznie “od ręki” i bez zbędnych formalności. W ten sposób faktoring staje się alternatywnym źródłem finansowania inwestycji.
  • oferuje możliwość wydłużenia terminów płatności - WOW! To może być doskonałym prezentem dla Twoich kontrahentów! Ponieważ nie musisz bać się utraty płynności finansowej możesz zaproponować swoim Klientom długie terminy płatności, zyskując tym samym przewagę konkurencyjną.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY?

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej firmy.

skorzystaj z faktoringu

  • pozwala Ci na utrzymanie wzorowych stosunków z Twoimi kontrahentami i pozytywnie wpływa na wizerunek Twojej firmy. Dzięki temu, że masz pieniądze na koncie, Twoja firma terminowo realizuje płatności względem Twoich dostawców, którzy nie tylko postrzegają Cię jako rzetelnego partnera w biznesie, ale mogą także zaoferować Ci dodatkowe rabaty. Więcej o budowaniu pozytywnego wizerunku za sprawą faktoringu przeczytasz tutaj.
  • eliminuje ryzyko, gwarantując odzyskanie należności za wystawione faktury. Kiedy?Jeśli wybierzesz faktoring pełny (bez regresu), Faktor nie zażąda od Ciebie zwrotu wypłaconej zaliczki gdyż przejmuje ryzyko i ewentualną procedurę windykacji na siebie! Więcej o faktoringu pełnym znajdziesz tu.
  • oferuje możliwość obniżenia kosztów administracyjnych. Idea Money przejmuje obowiązki związane z administrowaniem należnościami, zatrudnia specjalistów od monitorowania płatności i zarządzania wierzytelnościami, na co często nie stać przedsiębiorcy
  • gwarantuje większe zdyscyplinowanie kontrahentów. Dlaczego?Wielu kontrahentów kiedy dowiaduje się o cesji wierzytelności, płaci faktorowi szybciej w obawie przed prawnymi konsekwencjami i sprawną windykacją.
  • oferuje finansowanie bez twardych zabezpieczeń.Nie posiadasz twardych zabezpieczeń w postaci nieruchomości, etc. w związku z czym nie możesz dostać kredytu? A może Twoja firma ma za krótki staż, aby skorzystać z produktów bankowych? Dla nas to nie problem. Analizujemy status Twojej firmy oraz Twojego kontrahenta (jego sytuację finansową, historię, itp.) i to wystarcza nam do pozytywnej weryfikacji i uruchomienia finansowania! Faktoring opiera się bowiem na środkach pozyskanych na podstawie faktur i rzetelności Twoich klientów, a nie na istniejących zabezpieczeniach.
  • co więcej… Faktoring nie obniża Twojej zdolności kredytowej! Usługa faktoringu księgowana jest w pozycji koszty, a nie zobowiązania, dzięki czemu nie wpływa ujemnie na ocenę zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Więcej o sposobie księgowania faktoringu znajdziesz tu.
  • zapewnia poprawę struktury bilansu Twojej firmy. Faktoring powoduje przyspieszenie rotacji należności, co prowadzi do zmniejszenia luki finansowej i korzystnie wpływa na wizerunek firmy w księgach.

Mamy nadzieję, że teraz rozumiesz dlaczego nasi Klienci mówią: "Gdyby nie faktoring w Idea Money, nasza firma nigdy by się nie rozwinęła.”

Sprawia nam to ogromną radość i mamy nadzieję, że Tobie również będziemy mogli pomóc!

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.