24 LUT 2017 Załóż firmę przez telefon!

Blog | Załóż firmę przez telefon!

24 LUT 2017

Od połowy stycznia każdy pragnący zarejestrować działalność gospodarczą w naszym kraju, może to zrobić korzystając z pomocy specjalnej infolinii. Możliwość założenia firmy przez telefon jest kolejnym z szeregu ułatwień, która przygotowało Ministerstwo Rozwoju, mających wspierać rozwój przedsiębiorczości w Polsce.

Korzystając z nowej usługi, przyszły przedsiębiorca otrzyma w trakcie rozmowy telefonicznej wszystkie niezbędne informacje dotyczące zasad rejestracji firmy. Konsultant oprócz wyjaśnienia całego procesu zakładania działalności gospodarczej, przyjmie niezbędne do rejestracji dane i wypełni formularz w systemie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Na zakończenie rozmowy, przyszły przedsiębiorca otrzyma sms z numerem wniosku. Wyposażony w ten numer będzie mógł udać się do urzędu gminy, gdzie urzędnik wydrukuje formularz rejestracyjny i poprosi o podpis.

Uruchamiając specjalną infolinię, Ministerstwo chce jeszcze bardziej usprawnić cały proces tworzenia nowych firm w Polsce, przekazując obywatelom dodatkowy kanał dla chcących zarejestrować działalność gospodarczą.

Proces rejestracji można również przeprowadzić bez konieczności odwiedzania urzędu, przy wykorzystaniu do tego profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego. Obecnie każdy przyszły przedsiębiorca może założyć firmę na trzy sposoby: w urzędzie, przez Internet, a od stycznia 2017 r. – również przez telefon. Jest to ukłon w stosunku do osób, którym łatwiej przejść cały proces rejestracji przy wsparciu konsultanta, gdzie mogą poprosić o pomoc w wyjaśnieniu niejasnych kwestii czy uzyskać odpowiedź na pojawiające się w trakcie rejestracji pytania.

Wsparcie dla przedsiębiorców koordynuje Centrum Pomocy Przedsiębiorcy biznes.gov.pl, nadzorowane przez Ministerstwo Rozwoju. A usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.

Kontakt | Porozmawiaj z nami

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zostaw nam informacje o sobie lub zamów rozmowę telefoniczną