Jak pokonać problem zatorów płatniczych - case study

Jest pomysł na biznes, jest pasja, są ludzie... ale co zrobić, gdy płatności trzeba regulować szybko, a na pieniądze z faktur czeka się miesiącami? Faktoring okazuje się bardzo szybkim i łatwym rozwiązaniem. Szczególnie wtedy, kiedy kredyt jest dla Twojej firmy nieosiągalny z powodu braku zabezpieczeń, braku historii działalności lub gdy po prostu nie masz czasu i ochoty borykać się ze wszystkimi formalnościami i kłodami, które rzuca Ci pod nogi bank, kontrahent czy konkurencja. W jaki sposób korzystają z faktoringu polscy przedsiębiorcy?

Jak pokonać problem zatorów płatniczych - case study

Problemy polskich przedsiębiorców

Firma Beetsma Sp. z o.o. jest częścią holenderskiego holdingu Van Koppen & Van Eijk, jednego z liderów na rynku pośrednictwa pracy w Holandii. Choć w Polsce obecna jest dopiero od 2015 roku, zdołała już sobie wyrobić pewną pozycję, a dzieki współpracy z wieloma firmami produkcyjnymi, aktywnie rekrutuje i pośredniczy w zatrudnianiu polskich pracowników różnego szczebla w holenderskich firmach. 

Długie terminy płatności i brak płynności

Ten sukces nie przyszedł jednak łatwo, a własciciele musieli poradzić sobie z takimi samymi problemami, z jakimi na co dzień borykają się polscy przedsiębiorcy - niezależnie od branży i regionu. Podobnie jak przypadku branży transportowej, handlowej, budowlanej czy produkcyjnej, również w branży usługowej, podstawowym problemem okazał się problem wydłużonych terminów płatności, licznych opóźnień w regulowaniu należności, a co za tym idzie, braku płynności finansowej. Ten czynnik ma niejednokrotnie bezpośredni wpływ na przyszłość młodych, polskich przedsiębiorstw, z których aż 1/3 upada w pierwszym roku swojej działalności.

Kredyt - rozwiązanie nie dla wszystkich

Dlaczego firmy, które stają przed problemem braku środków na bieżącą działalność nie decydują się na kredyt? Dlaczego jedynie 1 na 5 polskich przedsiębiorców korzysta z tej formy finansowego wsparcia? Powody są proste. Po pierwsze, kredyt nie jest bardzo często dostępny dla firm ze stażem krótszym niż 12 miesięcy, a po drugie, banki wymagają przedstawienia twardych zabezpieczeń, którymi małe, nowopowstałe firmy po prostu nie dysponują.

Faktoring - lek na zatory płatnicze

Dużo prostszym, szybkim i łatwym do uzyskania rozwiązaniem i sposobem na finansowanie bieżącej działalności okazuje się w tym wypadku faktoring, który zapewnia przedsiębiorcom szybki dostęp do gotówki nie na podstawie zabezpieczeń, historii działalności, etc., ale na podstawie wystawionych faktur i współpracy z rzetelnymi kontrahentami.

To właśnie po faktoring - który z roku na rok jest coraz popularniejszy - sięgnęła w momencie problemów z płynnością firma Beetsma. Zapraszamy do poznania jej historii sukcesu przedstawionej przez portal natemat.pl, jak również innych historii naszych Klientów.

Udowadniają one, że faktoring jest szybkim narzedziem dla każdego przedsiębiorcy, teraz dostępnym również online lub w abonamencie!

Case study - Beetsma

Pokonać problem zatorów płatniczych…

W jaki sposób z problemem braku płynności finansowej poradziła sobie firma Beetsma?
Obejrzyj video natemat.pl, przeczytaj artykuł, a jeśli szukasz rozwiązania dla swojej firmy, skontaktuj się z nami.
Wspólnie wybierzemy faktoring idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.