Superfaktoring - sprawdź czym wyróżnia się najlepszy faktoring na rynku

Zanim wybierzesz faktoring dla swojej firmy, warto jest zapoznać się z ofertą wielu faktorów. Na co zwrócić uwagę i co charakteryzuje najlepszy faktoring na rynku, a jednocześnie najlepszy faktoring dla Twojej firmy? Sprawdź nasz przewodnik po cechach charakterystycznych Superfaktoringu i zyskaj pewność, że wybierz właśnie taką usługę.

Superfaktoring - sprawdź czym wyróżnia się najlepszy faktoring na rynku

1. Przede wszystkim szybkość

Superfaktoring – jak każdy superbohater, musi być przede wszystkim szybki. Dlaczego? Szybka wypłata pieniędzy zamrożonych w fakturach z odroczonym terminem płatności to dla przedsiębiorstwa często ratunek, w momencie chwilowego braku środków, sposób na sfinansowanie nowego zlecenia czy terminowe uregulowanie stałych zobowiązań (VAT, ZUS, wypłat dla pracowników). Dlatego najważniejszym czynnikiem charakteryzującym tę usługę finansową, jest gwarancja szybkiej wypłaty – najlepiej w ciągu kilku godzin od wprowadzenia faktury do systemu.

 

W Idea Money obietnicą błyskawicznej reakcji objęte jest nie tylko finansowanie, czyli wypłata środków z faktury na konto faktoranta, które odbywa się już w ciągu kilku godzin, ale także szybkie, bieżące księgowanie wpłat, krótki czas rozpatrzenia wniosku a także odpowiedzi na reklamację.

2. Transparentność opłat

Jednym z pierwszych pytań, jakie przedsiębiorcy zadają sobie przed wyborem usługi faktoringu, jak i każdej innej usługi finansowej, jest naturalnie pytanie o jej koszty. Dlatego zanim zdecydujesz się na konkretnego faktora dokładnie przeczytaj regulamin i sprawdź tabelę i sposoby naliczania opłat. Najlepszy faktoring na rynku to taki, któremu towarzyszy maksymalnie przejrzysta tabela opłat i rzetelne przedstawienie oferty przez doradcę.

 

W Idea Money upraszczamy zasady i treści regulaminów. Jasno przedstawiamy sposoby naliczania opłat i ograniczamy ilość pozycji kosztowych na umowach. Oferujemy także faktoring z opłatą abonamentową, przy którym z góry wiesz, ile zapłacisz, a w ramach przyznanego Ci limitu faktoringowego, możesz finansować dowolną ilość faktur.

3. Elastyczność i pełne dopasowanie

Najlepszy faktoring na rynku to taki, który jest elastyczny i może zostać dopasowany do szczególnych, indywidualnych potrzeb i oczekiwań przedsiębiorstwa, z uwzględnieniem sezonowości branży, jej specyfiki, itp.

 

W Idea Money oferujemy faktoring wszystkim firmom – od tych najmniejszych (freelancerów i JDG) przez średnie przedsiębiorstwa, aż po firmy korporacyjne. Nasza usługa jest „szyta na miarę”, a produkt faktoringowy dopasowujemy wraz z Klientem do jego oczekiwań. Możemy sobie na to pozwolić dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych produktów i bogatemu doświadczeniu w obsłudze mikroprzedsiębiorców, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia.

4. Obsługa Klienta faktoringowego na najwyższym poziomie.

Decydując się na faktoring musisz pamiętać, że ta usługa nie ogranicza się do jednego procesu, a mianowicie do wypłaty środków z faktury. Faktoring to także procesy analityczne, księgowe czy monitoring należności. To usługa, która nie tylko pełni rolę koła ratunkowego, ale także – jeśli tylko jest umiejętnie wykorzystywana – potrafi stać się sposobem na finansowanie nowych inwestycji, kontraktów i zleceń. Dlatego tak ważne jest, by Twój faktor nie tylko szybko wypłacał Ci pieniądze na konto, ale także gwarantował szybkie i sprawne procesy analityczne, a także był dla Ciebie wsparciem w zakresie finansów.

 

W Idea Money obsługa Klienta to wartość priorytetowa. Aby wypełnić złożoną obietnicę czasu, systematycznie usprawniamy system obsługi, a część naszych Klientów posiada własnych opiekunów, którzy są z nimi w stałym kontakcie. Nawiązujemy partnerskie relacje poprzez wizyty u Klienta, bieżącą optymalizację produktu czy pomoc w zakresie księgowania i operowania usługą. Podpowiadamy, jak efektywnie korzystać z przyznanego limitu i tworzymy atmosferę, w której nasi Klienci wiedzą, że w każdej chwili mogą zwrócić się do nas z zapytaniem.

5. Nowoczesny faktoring przyjazny użytkownikowi

W dobie nowoczesnych technologii, także faktoring musi mieć charakter mobilny lub być dostępny online. Jeśli nie chcesz wychodzić z biura, prowadzisz małą firmę i potrzebujesz szybkiego i wygodnego finansowania, najlepszym faktoringiem na rynku będzie dla Ciebie usługa dostępna całkowicie online. Jeśli natomiast finansujesz wiele faktur, ciągle jesteś w drodze i chcesz swobodnie przekazywać kolejne faktury do sfinansowania, na pewno docenisz fakt, jeśli do swojego systemu faktoringowego będziesz w stanie zalogować się za pomocą aplikacji w telefonie. Mobilne rozwiązania docenisz najbardziej w delegacji, w trasie czy… na wakacjach!

 

W Idea Money oferujemy naszym Klientom dostęp do aplikacji mobilnej IdeaFaktor24. Aplikacja ta pozwala nie tylko na bezproblemowe dodawanie faktur do finansowania z każdego miejsca na świecie, ale również dodawanie nowych klientów, sprawdzanie historii współpracy z poszczególnymi kontrahentami i historii ich spłat oraz bieżące monitorowanie dostępnego limitu faktoringowego.

 

Wiesz już, na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy faktoring dla swojej firmy. Pamiętaj o krótkim czasie wypłaty, transparentnych kosztach, pełnej i profesjonalnej obsłudze, produkcie jak najlepiej dopasowanym do potrzeb Twojej firmy i tej odrobinie luksusu, jaką oferuje Ci mobilny charakter usługi. Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie te czynniki będziesz miał pewność, że Twój faktoring to superfaktoring!

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Jesteśmy cyklicznie nagradzani

Image

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.