W jaki sposób będzie wykonywana płatność w Split Payment?

Bank zobowiązany jest do każdego rachunku firmowego założyć rachunek VAT i w przypadku płatności SP bank sam dokona podziału wpłaconej kwoty pomiędzy rachunek rozliczeniowy i rachunek VAT. Zatem płacąc na fakturę nie musimy znać numery rachunku VAT, i nie wskazujemy go nigdzie dokonując przelewu. Przelew dokonywany jest standardowo na rachunek ROR kontrahenta, korzystając z komunikatu przelewu w systemie transakcyjnym banku.

Do płatności SP obowiązywać będzie określony komunikat przelewu, który umożliwi rozpoznanie w banku czy płatność jest zwykła czy ze splitem. Komunikat przelewu będzie zawierał:

  • numer faktury
  • nr NIP dostawcy
  • wartość brutto faktury
  • wartość VAT faktury

By dokonać płatności w SP konieczne będzie uzupełnienie wszystkich wskazanych danych.

wróć do listy faq

Szukasz informacji o faktoringu? Przeczytaj i zostań ekspertem!

Jesteśmy cyklicznie nagradzani

Image

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.