W świecie nowoczesnych finansów, to ludzie są największą wartością

Czy niezadowolony pracownik, będzie dobrze dbał o interesy Klientów firmy? Od dawna wiadomo, że nie, dlatego jedną z wartości, do których przykładamy największą wagę w naszej firmie są ludzie. O tym, w jaki sposób nowoczesna spółka faktoringowa, która z założenia zabezpiecza płynność finansową polskich przedsiębiorców, dba na poziomie organizacji o komfort i rozwój swoich pracowników, opowiada Anna Gałęza, Z-ca Dyrektora Departamentu ds. Personalnych Idea Money.

W świecie nowoczesnych finansów, to ludzie są największą wartością

Szkolenia wewnętrzne - pierwsze kroki w świecie faktoringu

Osoby, które rozpoczynają pracę w Idea Money, nie muszą obawiać się, że zostaną z nieznanym im produktem finansowym sam na sam. Nowi pracownicy przechodzą szkolenia produktowe i systemowe, a jeśli zajmują się sprzedażą, dodatkowe szkolenia sprzedażowe organizowane przez Dział Jakości i Szkoleń. Tak długo, jak tego potrzebują, mogą liczyć na wsparcie ze strony doświadczonych kolegów, którzy wdrożenie nowych współpracowników traktują jako priorytet, ale także przyjemność. Szkolenia wewnętrzne obejmują zresztą wszystkich pracowników. Mogą oni dzięki nim rozwijać swoje umiejętności miękkie, uczyć się języków obcych, zwiększać swoją motywację oraz poprawiać organizację i techniki pracy. 

Osoby mające kontakt telefoniczny z Klientem uczestniczą także w cyklicznym programie wsparcia sprzedaży, w ramach którego dedykowani trenerzy towarzyszą im w pracy, podpowiadają i pomagają dobrać najlepsze techniki. Rezultaty wdrożenia konkretnych zaleceń trenerów - „Aniołów”, są następnie weryfikowane i oceniane, a wyniki tego procesu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania – przekonuje Anna Gałęza. Nic tak bardzo nie motywuje pracowników, jak świadomość, że potrafią coraz więcej i stają się ekspertami w swojej pracy, o czym świadczą zarówno zadowolenie Klientów, jak i wskaźniki realizacji postawionych celów.

Szkolenia zewnętrzne - potrzeby i pasje

Poza szkoleniami wewnętrznymi, pracownicy Idea Money, korzystają z wybranych przez siebie i swoich przełożonych szkoleń zewnętrznych. Oprócz tego inwestujemy w rozwój zawodowy pracowników, oferując im dofinansowanie studiów podyplomowych i aplikacji prawniczych. Ciekawą, innowacyjną formą rozwoju umiejętności oraz zachętą do odkrycia w sobie potencjału menedżerskiego, są także formy grywalizacji dla firm, do udziału w których, zachęcamy nasze największe talenty.

Prosta ścieżka kariery

Inwestujemy w pracowników z wielu powodów. Po pierwsze chcemy, aby pracowali dla nas specjaliści w swojej dziedzinie. Po drugie, wiemy, że ludzie którzy cały czas się rozwijają, dobrze czują się w swojej pracy. Po trzecie wierzymy, że to wśród nich, są nasi przyszli eksperci i dyrektorzy. W ramach ścieżki kariery oferujemy możliwość awansów pionowych w drodze wewnętrznej rekrutacji, stąd też wielu pracowników, którzy zaraz po studiach zaczynali swoją przygodę w Idea Money na najniższych stanowiskach, jest obecnie częścią kadry menedżerskiej. Dajemy szansę każdemu, kto angażuje się w swoja pracę i chętnie poszerza swoje umiejętności.

Menedżer, który jest też liderem

Rozwój w Idea Money, nie kończy się na poziomie najwyższych stanowisk. Nasi menedżerowie biorą  udział w programach rozwojowych dla kadry menedżerskiej, podczas których pracują nad swoimi umiejętnościami i technikami interpersonalnymi. To właśnie oni wyznaczają także swoich sukcesorów, którzy w ramach specjalnego programu – w drodze warsztatów i dedykowanych szkoleń, przygotowują się do roli przyszłych menedżerów.

Przede wszystkim człowiek…

Myśląc o nieustannym rozwoju naszych pracowników, nie zapominamy, że kariera i praca to nie wszystko. Dbamy o to, by nasza kadra tworzyła zgrany zespół ludzi, którzy chcą i lubią ze sobą przebywać. Służą temu nie tylko tematyczne i sezonowe imprezy integracyjne, ale także liczne konkursy, rywalizacje sportowe, akcje charytatywne i wspólne wyjścia i wyjazdy, organizowane tak przez organizację, jak i samych pracowników, którzy tworząc przyjazną atmosferę, tworzą jednocześnie charakter Idea Money.

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?

Sprawdź aktualne oferty lub wyślij swoje CV.

dowiedz się więcej >>

Co oferujemy naszym pracownikom?

Praca w naszej firmie to szansa na rozwój kariery, szkolenia zawodowe i przyjazna atmosfera, ale nie tylko.

Zobacz, na jakie benefity mogą liczyć nasi pracownicy.

Stabilne warunki zatrudnienia

Stabilne warunki zatrudnienia

Program wdrożeniowy i szkolenia zawodowe

Program wdrożeniowy i szkolenia zawodowe

Atrakcyjne wynagrodzenie i system premiowy

Atrakcyjne wynagrodzenie i system premiowy

Kartę MultiSport, która zmotywuje Cię do działania

Kartę MultiSport, która zmotywuje Cię do działania

Pakiet prywatnej opieki medycznej

Pakiet prywatnej opieki medycznej

Pracę w nowoczesnym biurze w centrum Warszawy

Pracę w nowoczesnym biurze w centrum Warszawy

Możliwości rozwoju zawodowego i awansu

Możliwości rozwoju zawodowego i awansu

Pracę w świetnym zespole oraz niezapomniane imprezy integracyjne

Pracę w świetnym zespole oraz niezapomniane imprezy integracyjne

Naukę języków obcych prowadzoną przez najlepszych lektorów ever

Naukę języków obcych prowadzoną przez najlepszych lektorów ever

Owocowe wtorki pełne witaminy C

Owocowe wtorki pełne witaminy C

Bardzo Luźne Piątki...

W Idea Money nie ma tradycji Casual Friday... U nas jest Very Casual Friday!

Kochamy swoją pracę, ale uwielbiamy również piątki i dlatego, w ten ostatni dzień tygodnia pozwalamy sobie na więcej luzu. Jeśli tego dnia nie spotykasz się z Klientem lub nie masz wyjątkowo ważnego spotkania, możesz przyjść w takim stroju, w jakim czujesz się dobrze, w jakim jest Ci wygodnie i w którym możesz wyrazić siebie! Wśród nas jest wielu ludzi z pasją i humorem, dzięki czemu nasze piątki są bardzo kolorowe. Przyjdź do nas i przekonaj się...

Bardzo Luźne Piątki...

Jesteśmy cyklicznie nagradzani

Image

Masz firmę? Chciałbyś ją rozwijać, ale długie terminy płatności na fakturach sprawiają, że brakuje Ci pieniędzy nie tylko na uregulowanie stałych zobowiązań, ale także na inwestycje w innowacje i realizację Twoich planów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie. 

Skontaktuj się z nami, opowiedz nam o swojej firmie i wspólnie wybierzemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Zajrzyj na bloga Idea Money i zainspiruj się z nami!